“על טעם ועל ריח” – ההיבט הסובייקטיבי של צריכת תוספי תזונה

כולם מכירים את האמרה האלמותית – “על טעם ועל ריח אין להתווכח” – אבל איך היא קשורה לתוספי תזונה בכלל ולמדבקות הויטמינים שלנו בפרט? ההסבר טמון במערכות הפיסיולוגיות שלנו. הגוף האנושי הוא מכונה משוכללת ומורכבת, והאופן בו הוא מעבד או מגיב לגירויים וחומרים שונים שאנו צורכים משתנה מאדם לאדם, לפעמים גם באופן דרמטי.

השונות שבה הגוף סופג ויטמינים ומינרלים, שהם חומרים חיוניים לתפקוד היום-יומי שלנו, מדגישה את ממד ההתאמה אישית בכל הקשור לכמות, הרכב תוספי התזונה ואופן צריכתם. מה שעובד נהדר עבור אדם אחד עשוי להיות פחות יעיל עבור אדם אחר. מדבקות הויטמינים שלנו, בהקשר זה, מאפשרות להגביר את יעילות הספיגה, להפוך את צריכת תוספי התזונה לפעולה יום-יומית פשוטה ונעימה, ובעיקר מאפשרות לכל אחד ואחת לבחור את מה שנדרש כדי לתמוך באורח החיים הבריא שלהם – בואו נבין כיצד.

איך הויטמינים פועלים בגופנו?

המבנה הגנטי הייחודי של כל אדם משפיע על התהליכים הביוכימיים שמעורבים בעיכול וספיגה של החומרים שונים. גורמים אחרים כמו גיל, מצב בריאותי, רמת פעילות גופנית ואפילו לחצים נפשיים, משפיעים גם הם על היעילות של תוספי התזונה שאנו צורכים.

ישנן שתי דרכים עיקריות לצריכה של ויטמינים ומינרלים: דרך מערכת העיכול או באמצעות ספיגה ישירה לדם. הראשונה היא המסורתית והנפוצה ביותר. החומר שנצרך עובר דרך מערכת העיכול שם הוא מתעכל, החומרים הפעילים מופרדים ומופרשים לזרם הדם דרך דופן המעי הדק.

השיטה השנייה, ספיגה ישירה למחזור הדם, מקטינה את הפגיעה בחומרים הפעילים שמתרחשת במשך תהליך העיכול, והיא מתאפשרת באמצעות הזרקה ישירה למחזור הדם או בשימוש במדבקות המאפשרות לחומרים לחלחל דרך העור ולהיספג אל תוך מחזור הדם.

על היתרון של ספיגה ישירה על פני ספיגה עקיפה

השונות במערכות הפיסיולוגיות שלנו באה לידי ביטוי, בין היתר, בתפקודה התקין של מערכת העיכול. כאשר אנו נוטלים ויטמינים או תוספי תזונה בצורה של בליעה, האפקטיביות שלהם מושפעת בצורה ישירה מיעילות העיכול. במידה ותהליך הסינון וההפרדה במערכת העיכול איננו תקין, החומרים החיוניים עלולים שלא להגיע למערכת הדם.

כאשר החומרים הפעילים בויטמינים, למשל, נספגים ישירות לזרם הדם דרך העור, הם אינם עוברים התפרקות או פגיעה. בצורה כזו כמות גדולה יותר של חומר חיוני מגיעה למקום הפעולה הרצוי בגוף דרך מחזור הדם. בנוסף בשיטה של ספיגה ישירה החומרים משתחררים בהדרגה, ובכך מאפשרים ספיגה רצופה ועקבית. במקרה של ספיגה דרך מערכת העיכול, ההשפעה, לרוב מתחילה בשלב מאוחר יותר ונמשכת לזמן קצר יותר.

היתרון שלנו – ספיגה ישירה של ויטמינים ומינרלים

מדבקות הויטמינים שלנו ב-MyPatch מבוססות על טכנולוגיה של ספיגה ישירה דרך העור למחזור הדם. המדבקות עומדות בתקנים מחמירים ומאושרות לשימוש על ידי משרד הבריאות. השימוש במדבקה פשוט וההשפעה מיידית ונמשכת שמונה שעות. היתרון המרכזי, אם כן, הוא ביעילות הספיגה לעומת היעילות באמצעות בליעה של תוספי תזונה.

יתרונות אחרים של השימוש במדבקות ביחס לאלטרנטיבות בשוק הוא היעדר חומרי מילוי וצבע הנפוצים במוצרים אחרים. כמו כן, המדבקה אינה מכילה סוכרים וקלוריות, גלוטן או חומרים מן החי. בהתאם לכך, השימוש במדבקות מתאים לחתך רחב מאוד באוכלוסייה – מילדים שאינם מסוגלים לבלוע ועד מבוגרים עם בעיות בריאותיות המשפיעות לרעה על הספיגה.  

מדבקה אחת, עולם ומלואו

התחלנו ב”על טעם ועל ריח” – איך זה קשור לכאן? ובכן, כפי שהפיסיולוגיה משתנה בין אחד לשנייה גם ה”טעם”, או במקרה של מדבקות הויטמינים, ההרכב של כל מדבקה, מאפשר לספק מענה שמשתנה מאדם לאדם. למדבקות שלנו אין טעם או ריח, אבל לכל אחת הרכב ייחודי אחר של ויטמינים, מינרלים ותמציות.

יחד עם תזונאים מוסמכים ומומחים יצרנו שש מדבקות שונות ולכל אחת הרכב ייחודי ותכלית מסוימת – ריכוז, שינה טוב, חיזוק המערכת החיסונית, החלמה, אנרגיה והירגעות. מדבקת ה-Recovery, לדוגמה, מכילה תערובת עוצמתית של ויטמינים מקבוצות B ו-C, לצד כורכום, טאורין, אבץ, אשלגן, מגנזיום, תה ירוק ועוד.  הרכב זה נועד לחזק ולשקם, פיסית ומנטלית, ולתמוך בתהליכי החלמה.

והנה מתגלה עוד יתרון מובהק של השימוש במדבקות. במקום לחפש אחר המרכיבים בנפרד, לחשב כמויות ומינונים, אפשר פשוט להדביק את המדבקה, וזהו. מדבקות הויטמינים שלנו מאפשרות לכל אחד ואחת לבחור את מה שהם זקוקים לו, על מנת לתמוך באורח חיים בריא, בפשטות, ביעילות ובאפקטיביות.

אז איזו מדבקה היא לטעמך?

15% הנחה

בקניית 3 מוצרים ומעלה ממגוון
הפאטצ'ים שלנו!

Open chat
1
💬 איך אפשר לעזור?
היי 👋
איך אפשר לעזור?