“ללבוש את הויטמינים” – תמיכה תזונתית בטכנולוגיה ייחודית

מגיל צעיר למדנו שצריך לאכול ירקות ופירות כדי לחזק את הגוף – “קח פרי ותהיה לי בריא”, למשל. אבל מה קורה אם יש לנו מחסור בויטמינים מכל סיבה שהיא? או אולי שאיננו רוצים להיות תלויים במיני מזונות? ההכרה בחשיבות קיום אורח חיים בריא עולה משנה לשנה בכל העולם המערבי ולא בכדי התפתח שוק ענק של תוספי תזונה שמטרתם לתמוך באורח חיים בריא ולאפשר נוחות וגמישות בחיי היום-יום.

את כדורי הויטמינים או סוכריות הגומי לילדים עם הויטמינים כולם מכירים, אבל מה לגבי “ללבוש את הויטמינים שאתם צריכים”. מדבקות ויטמינים הם דרך יעילה ונוחה לתמוך באורח החיים הבריא, לראשונה בישראל ותחת כל התקנים המחמירים של משרד הבריאות. איך זה עובד ולמה מדבקות ויטמינים בולטות ביתרונות שלהן על פני תוספי תזונה אחרים? בואו נצלול פנימה.

ויטמינים – מי אתם בכלל?

מקור השם “ויטמין” בחיבור בין המלה Vital (חיוני) למלה Amine (תרכובת ארוגנית), מה שמלמד על תפקידו החשוב עבור גוף האדם.  מדובר בחומר אורגני שתפקידו לסייע בפעילות המטבולית של הגוף ושאותו הגוף אינו מייצר בעצמו. ויטמינים מסייעים בהפקת האנרגיה מן המזון שאנו אוכלים, עוזרים בעיבוד אבות המזון החיוניים לפעילות התאים ומערכת העצבים, בונים את כדוריות הדם וההורמונים ועוד. הויטמינים מוכרים גם כבעלי תפקיד במניעת מחלות. מצוננים? ויטמין C יכול לעזור לכם. עייפים וזקוקים לאנרגיה? קחו ויטמין B. ואלה דוגמאות מעטות מיני רבות.

מאחר שהגוף אינו יכול לייצר את הויטמינים החיוניים לו, אנו חייבים לצרוך אותם ממקורות חיצוניים. הימצאותם במזונות השונים היא הדרך השכיחה ביותר לצרוך אותם, אך היא מחייבת הקפדה על צריכה יום-יומית ובכמות גבוהה יחסית. לדוגמה, מחלת הצפדינה שתקפה מלחים רבים, אי שם לפני כמה מאות שנים, התרחשה מפני שהם צרכו בעיקר דגים ולא הייתה להם גישה לפירות וירקות בלב ים המכילים ויטמין C. רק לאחר שהקפידו לשתות מיץ לימון משומר ברום, המחלה החלה להיעלם. כדי לספק לגוף את מה שהוא צריך אנחנו צריכים לאכול מזונות מגוונים והרבה. אז הימאים שתו מיץ לימון, אבל מה קורה כאשר המזונות העתירים בויטמינים לא נגישים לנו, הספיגה שלהם נמוכה או שאנחנו אולי בכלל לא אוהבים לאכול אותם?

על ויטמינים וספיגה

ספיגת הויטמינים בגוף משתנה מאדם לאדם ומושפעת מגורמים רבים. ישנן שתי קבוצות עיקריות של ויטמינים; האחת ממיסה במים והיא נספגת בצורה קלה יחסית במחזור הדם, אך היא גם נשטפת בקלות ומוצאת את דרכה החוצה דרך הכליות. השנייה מסיסה בשמן, נספגת באיטיות במחזור הדם בעזרתם של חלבונים מסוימים ונאגרת בכבד וברקמות השומן. בכל מקרה, פעילות טובה של מערכת העיכול היא המפתח לספיגה טובה של ויטמינים.

במקרים של ספיגה נמוכה ולא מספקת, בין אם כתוצאה ממחלה, תנאים פיסיולוגיים או תזונה לקויה, רבים בוחרים להשלים את מה שהגוף זקוק לו באמצעות נטילת תוספי תזונה, בעיקר כדורים, טבליות או סירופ המכילים ויטמינים ומינרלים שונים. עם זאת, כאשר אנו צורכים תוספי תזונה המכילים ויטמינים ומינרלים באמצעים אלה, למערכת העיכול עדיין ישנה השפעה מכרעת על תהליך הספיגה.

מדבקות ויטמינים – איך זה עובד?

מדבקות הויטמינים והתמציות שלנו, מבוססות על טכנולוגיה בטוחה ומאושרת שעומדת בתקני הרגולציה המחמירים בארה”ב ובישראל. בבסיס הטכנולוגיה עמוד עקרון הדיפוזיה. המדבקה מכילה ויטמינים וחומרים חיוניים אחרים המועברים למחזור הדם בתהליך המכונה Slow Release במהלכו שכבות העור והרקמות סופגות את החומרים החיוניים, מאחסנות ומשחררות אותם למחזור הדם במשך כמה שעות. השימוש במדבקה הוא פשוט מאוד – מדביקים ומסירים לאחר 8 שעות.

טכנולוגיה זו של ספיגה עורית מקובלת עשרות שנים בתחום הפארמה והתרופות. בין היתרונות שלה על פני מתן תרופות או ויטמינים דרך הפה (מתן אוראלי) ניתן לציים את הספיגה היעילה יותר, היא אינה מצריכה פעילות תקינה של מערכת העיכול ומאפשרת נטילה של מנות קטנות יותר. נטילת תוספי תזונה בכלל ובאמצעות מדברות בפרט מתאימה במיוחד למי שסובל מספיגה נמוכה במערכת העיכול או למי שאינו יכול או רוצה לבלוע כדורים. וכן, המדבקות בניגוד למוצרים אחרים, אינן מכילות סוכר, גלוטן, קלוריות, חומרי מילוי וחומרי צבע.

דמיינו שניתן היה לצרוך את החומרים החיוניים לגופנו ולתמוך באורח חייך בריא בצורה פשוטה, קלה ושאינה מערבת את מערכת העיכול. אין צורך לדמיין. הטכנולוגיה שלנו, לראשונה בישראל, מאפשרת לצרוך ויטמינים שיתמכו באורח חיים בריא באמצעות ספיגה ישירה למחזור הדם וללא מעבר במערכת העיכול.

שתהיה הדבקה נעימה!

15% הנחה

בקניית 3 מוצרים ומעלה ממגוון
הפאטצ'ים שלנו!

Open chat
1
💬 איך אפשר לעזור?
היי 👋
איך אפשר לעזור?

הערה: השירות לקוחות שלנו פתוח כל יום מ09:00-18:00.