ויטמינים ואורח חיים בריא – על ההיסטוריה וחשיבות ההתמדה

החשיבות של ויטמינים לגוף האדם היא לא עניין חדש. במשך מאה השנים האחרונות ויטמינים משחקים תפקיד בתפריט היום-יומי שלנו וככל שהתפתח המדע והמחקר בתחום, לצד התארכות תוחלת החיים, עלתה גם המודעות לחיוניות שלהם.

ויטמנים הם חלק חשוב במשוואה, אך הם אינם מספיקים לבדם. תזונה מאוזנת, פעילות גופנית ועוד, הם היוצרים את השלם שגדול מסך חלקיו. התמדה ועקביות הם המפתחות – צריכה עקבית ומאוזנת של ויטמינים ומינרלים, לאורך זמן ובהתאמה אישית, היא זו שעשויה לתמוך באורך חיים בריא

מדע, רגולציה, ויטמינים

ויטמינים הם חומרים תזונתיים חיוניים שגופנו זקוק להם כדי לתפקד כראוי. הם משחקים תפקיד מרכזי בתהליכים ביולוגיים חיוניים כמו חילוף חומרים, גדילה ותיקון תאים. חוסר בויטמינים מסוימים יכול לגרום למגוון בעיות בריאותיות, החל מליקויים במערכת החיסון ועד בעיות בעצמות, שיער ועור. לדוגמה, ויטמין C חיוני לתפקוד מערכת החיסון ולריפוי פצעים, ויטמין D תורם לבריאות העצמות, ואילו ויטמינים מקבוצת B חיוניים לתהליכי אנרגיה בגוף ולתפקוד תקין של מערכת העצבים.

הגילוי הראשוני של הויטמינים התרחש בתחילת המאה ה-20 במסגרת מחקרים שמטרתם הייתה להבין את הסיבות למחלות מסוימות. במהלך העשורים מאז זוהו ויטמינים על סוגיהם הרבים, ומחקרים הוכיחו את חשיבותם בשמירה על בריאות תקינה. בהתאם לכך, ממשלות החלו להנהיג תקנים של צריכת ויטמינים מומלצת ורגולציות שונות כמו העשרות מזונות מעובדים בויטמינים והקצאת מימון למחקרים בתחום. בישראל נודעה קשת המזון המתארת את קבוצות המזון המומלצות לצריכה ואת השילוב בינהן, בין היתר על הויטמנים הכלולים בהן.

מגמות בשוק תוספי התזונה והויטמינים

העלייה במודעות הציבור לחשיבותם של הויטמינים, התארכות תוחלת החיים, המחסור בויטמינים המשתנה בין אדם לאדם כתלות ביעילות הספיגה ותקינות מערכת העיכול, הובילו להתפתחות של שוק תוספי תזונה של ויטמינים ומינרלים שונים. גם קצב החיים שהפך מהיר ועמוס בעולם המערבי, מקשה על צריכה עקבית של מזון בריא לאורך כל שעות היום מצא מזור מסוים בתוספי התזונה.

השוק העולמי לתוספי ויטמינים ומינרלים גדל באופן משמעותי בשנים האחרונות. הוא הוערך נכון לשנת 2021 בשווי של 23.3 מיליארד דולר, והוא צפוי להמשיך ולגדול בקצב של כ-4.6% מידי שנה. במדינות המערביות, ניכרת מגמה ברורה של צריכה גוברת של ויטמינים ותוספים תזונתיים. סקרים מראים כי כ-57% מהאמריקאים צורכים תוסף תזונתי כלשהו לרבות ויטמינים. בישראל, לפי סקר שנערך על ידי משרד הבריאות ב2022 עלה כי 71% מהאוכלוסייה מעל גיל 18 צורכת תוספי תזונה, בעיקר ויטמינים ומינרלים.

להתמיד בדרך הקלה והיעילה – מדבקות הויטמינים של MyPatch

צריכת ויטמינים באופן קבוע וסדיר מבטיחה רמות תקינות בגוף, המאפשרות לגוף לתפקד באופן אופטימלי. לעומת זאת, צריכה לא סדירה עלולה ליצור תנודות ברמות הויטמינים בגוף, מה שמקשה על הגוף לנצל אותם ביעילות ולגרום לבעיות שונות.

הביקוש הגובר לויטמינים הוליד מגוון מוצרים, מכדורי ויטמינים, דרך סירופים וכלה בסוכריות גומי המיועדות לילדים. כמו כל דבר חיים, לכל מוצר יש את היתרונות והחסרונות שלו. מאחר והיתרונות המלאים של צריכת ויטמינים ואורח חיים בריא באים לידי ביטוי רק כאשר מתמידים בהם לאורך זמן, לנוחות ואופן השימוש של תוספי התזונה השונים ישנה חשיבות רבה.

בהקשר הזה, מדבקות הויטמינים שלנו, ב-MyPatch, מביאות בשורה לשוק בישראל. הן מבוססת על טכנולוגיה המאפשרת ספיגה יעילה בדם ביחס לתוספי התזונה האחרים. הויטמינים, המינרלים והתמציות הכלולות במדבקות השונות שלנו – כל מדבקה מכילה הרכב ייחודי שנבחר בקפידה על ידי תזונאים מומחים – משתחררים באופן איטי ישירות למחזור הדם במשך שמונה שעות. השימוש במדבקה הוא נוח ופשוט; מדביקים ולאחר שמונה שעות מסירים. אין צורך לבלוע והן לא כוללות צבעי מאכל, חומרי מילוי וקלוריות, רכיבים המאפיינים בדרך כלל תוספי תזונה אחרים. ככה אפשר להתמיד, בקלות ובנוחות.

השורה התחתונה – מאז ועד היום

מאז גילוי הויטמינים עלתה המודעות בקרב הציבור לחשיבותם וממשלות מקדמות את הצריכה שלהם במגוון דרכים. שוק תוספי התזונה הכולל את הויטמינים השונים גדל משנה לשנה ומגוון רחב של מוצרים משווק לציבור בעולם המערבי. צריכת ויטמינים היא חשובה, אך חשוב עוד יותר להתמיד בה לאורך זמן ולשלב אותה כחלק מאורח חיים בריא. מדבקות הויטמינים שלנו, על הטכנולוגיה הייחודית שלהן, מתבלטות בנוחות השימוש וביכולת ההתאמה האישית.

אז למה אתם מחכים? מוזמנים להדביק את הויטמינים שאתם צריכים.

15% הנחה

בקניית 3 מוצרים ומעלה ממגוון
הפאטצ'ים שלנו!

Open chat
1
💬 איך אפשר לעזור?
היי 👋
איך אפשר לעזור?

הערה: השירות לקוחות שלנו פתוח כל יום מ09:00-18:00.